COLPAK-AVIONIC Sp. z o.o. to nowoczesna oraz dynamicznie rozwijająca się firma, zakorzeniona w branży lotniczej z rodzinnymi tradycjami. To relatywnie nowa firma – powstała w Mielcu w 2007 r. pod nazwą COLPAK Company Sp. z o.o. wraz z pojawieniem się zidentyfikowanego zapotrzebowania na usługi dla lotnictwa, firma skoncentrowała swoje zainteresowanie na branży lotniczej i w 2015 r. przekształciła się w obecną spółkę pod nazwą COLPAK-AVIONIC Sp. z o.o.
Obecnie, firma zajmuje się głównie świadczeniem usług serwisu lotniczego oraz zaopatrzenia w części zamienne, materiały i agregaty do samolotów cywilnych i wojskowych. Dostarczamy części do samolotów takich jak: Mi-2, Mi-8, Mi-17, Mi-24, MiG-29, PZL-104 Wilga, SU-22, An-2, M-18, M-28, W-3. Świadczymy usługi konserwacji technicznej i napraw dla dla różnych typów samolotów.
Od początku swojej działalności, COLPAK – AVIONIC Sp. z o. o. z powodzeniem łączy nieustanny rozwój z doświadczeniem i profesjonalizmem zatrudnianych przez firmę wysokiej klasy specjalistów serwisu technicznego, wcześniej – długoletnich pracowników zakładów lotniczych PZL – Mielec. Dotyczy to również pracowników pionu inżynieryjno-technicznego i handlowego. To właśnie na ich wiedzy i kwalifikacjach opiera się filozofia i model biznesu spółki COLPAK-AVIONIC.
Z uwagi na wspomniane powyżej doświadczenie i kwalifikacje, zainteresowanie firmy koncentruje się obecnie na przedsięwzięciach związanych , m.in., kompleksową rewitalizacją floty samolotów M28 SKYTRUCK oraz przeglądem, zakupem, naprawą i re-eksportem samolotów M18 DROMADER.